Jaką damską kurtkę na jesień wybrać?

/

Ciepłe i słoneczne lato dobiegło końca, a wraz z nim czas na obcisłe szorty, topy i lekkie zwiewne sukienki. Jesień to pora roku, kiedy jednym z najważniejszych elementów odzieży jest kurtka.

Jaka powinna być kurtka?

Trudno znaleźć element odzieży wierzchniej, który tak żywo wyrażałby obraz młodości, radosnej beztroski i żywiołowej energii, jak robi to kurtka. Jednocześnie jak żaden inny rodzaj odzieży wierzchniej charakteryzuje się uniwersalnością, doskonale wpisuje się zarówno w styl klasyczny, jak i sportowy. Wszystkie te cechy pozwalają projektantom oferować szeroką gamę krojów, kolorów i dekorów dla nowych modeli kurtek. W rezultacie kurtka staje się dokładnie tym, co najlepiej pomaga kobiecie stworzyć jasny, niepowtarzalny i niezapomniany wizerunek.

Co nosić w sezonie?

Kurtki przeciwdeszczowe cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku sezonów. Ich główną zaletą jest niezawodna ochrona przed przeszywającym wiatrem i zimnym, mżącym deszczem, zwłaszcza jeśli tkanina przeciwdeszczowa jest impregnowana kompozycją hydrofobową. Ponadto tkanina przeciwdeszczowa pozostawia wystarczająco dużo miejsca na wyobraźnię projektantów mody. Bardzo popularna jest na przykład specjalna obróbka tkaniny, która sprawia, że lśni i mieni w słońcu. W tegorocznym trendzie pozostają wyroby skórzane, a także ekoskóra. Oprócz trendów mody przy wyborze należy wziąć pod uwagę specyfikę klimatu. Dla kobiet mieszkających w zimniejszych miejscach polski zalecamy wybór odmiany z kapturem. Takie modele charakteryzują się dłuższą niż zwykle długością, co czyni je szczególnie odpornymi na zimno. Damska kurtka jesienna powinna być nie tylko wygodna i stylowa, ale także praktyczna.

Wygoda i funkcjonalność

W tym sensie najlepszą opcją byłby produkt z wyjmowaną podszewką wykonaną z prawdziwego lub sztucznego futra. Taką rzecz można dosłownie jednym ruchem dostosować do zmian pogody, która jesienią staje się bardzo zmienna. Wybór koloru w dużej mierze zależy od cech figury. Na przykład jasne kolory zaokrąglają kształty, a ciemne wręcz przeciwnie, wysmuklają sylwetkę. Dziewczynom o szczupłej sylwetce polecamy beżową kurtkę z dobrze widocznymi naszywanymi kieszeniami. Wybierając spód, należy kierować się długością produktu. Wydłużone modele dobrze wyglądają ze spodniami lub dżinsami. W tym sezonie projektanci kategorycznie anulowali wszelkie ograniczenia związane z legendarną „skórzaną kurtką”. Jeśli dawniej nie można było sobie jej wyobrazić bez dżinsów, dziś doskonale łączy się ze spódnicami o dowolnej długości, bryczesami, szortami, a nawet sukienkami. Wybierając ubrania, styliści zalecają stosowanie kombinacji nie więcej niż trzech kolorów. Nie powinieneś mieszać ciepłych i zimnych tonów, taki strój będzie wydawał się krzykliwy. Prawdziwym hitem tego sezonu jest aktywne połączenie czerni, bieli i szarości. Tegoroczne modne brązowe elementy doskonale uzupełniają żółte, czerwone lub zielone dodatki.