Lidl

/

Lidl jest niezwykle popularną siecią sklepów handlowych, które rozmieszczone są w na terenie całej Europy. Choć firma swoimi początkami sięga do lat 30 XX wieku to pierwszy sklep spod marki Lidl otworzony został dopiero w latach 70. XX wieku. Obecnie sklep odwiedzają tysiące ludzi dziennie.

Pomysłodawcą stworzenia sieci Lidl był jeden z członków rodziny Schwarz. Od tego czasu wiele się zmieniło, a placówki Lidla rozsiane są po całym kontynencie. Sklepy sieci Lidl znajdują się w Hiszpanii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Czechach, Danii, Szwecji, Słowenii, Węgrach, Austrii, Belgii, na Malcie, w Niemczech, Finlandii, Francji, Grecji, Polsce, Bułgarii, Holandii, Irlandii, a także w Portugalii.

W Polsce Lidl uważany jest za trzeci supermarket, który jest wart polecenia. Znajduje się za Biedronką oraz Tesco. Ten spektakularny sukces firmy zawdzięczany jest wielu czynnikom, wśród których wymienić można ogromny asortyment, świeżość produktów, niskie ceny i zadowalającą jakość, a także komfortową lokalizację sklepów. W Lidlu można kupić nie tylko produkty spożywcze, ale też alkoholowe, przemysłowe i chemiczne. Dużym atutem sklepów są też bardzo częste promocje i promocyjne gazetki. 

Dyskonty Lidl

Reklamy telewizyjne sieci Lidl mają naprawdę wysoki budżet. Dzięki temu ciągle zwiększa się grono klientów sklepu, poprzez podtrzymywanie ich zainteresowania sklepem. W sklepach sieci Lidl można płacić kartą, sieć ma też bardzo dogodne godziny, w których jest otwarta: codziennie, poza niedzielami sklepy czynne są od 8 do 21, w niedzielę zaś od 9 do 18.

Lidl prowadzi też własny blog oraz kanał na Youtube z projektem Kuchnia Lidla. Znajdują się tam różnorodne przepisy na dania z produktów, które można znaleźć w sklepie.

Supermarkety sieci Lidl mogą się też pochwalić dość częstymi i regularnymi akcjami promocyjnymi, które wiążą się z tematycznymi ofertami sprzedaży produktów, które raczej nie są dostępne w normalnej sprzedaży. W każdym tygodniu dostępne są też gazetki Lidla, w których publikowane są obecny asortyment i obowiązujące ceny. Sprawdź czy ta niedziela będzie niedzielą handlową. 

  • 21 lutego 2018
  • Lidl