Popeyes zdobywa popularność w Wielkiej Brytanii dzięki zupełnie odmiennemu menu niż w Polsce

/

Popeye's jest dobrze znany nie tylko ze swoich kanapek, wrapów, kurczaka z Luizjany, delikatnych kurczaków i pikantnych skrzydełek, ale również ze swoich dodatków. W sierpniu tego roku sieć fast foodów dołączyła do McDonald's i rozpoczęła świadczenie usług cateringu weselnego w Wielkiej Brytanii. Pierwsza restauracja Popeyes w Manchesterze ma zostać otwarta jeszcze w tym roku. Znajdować się będzie w Piccadilly Gardens, parku w centrum miasta. To będzie 15. otwarcie marki w 2023 roku i 32. otwarcie w Wielkiej Brytanii od czasu debiutu w listopadzie 2021 roku, kiedy to franczyza fast foodów z Luizjany pojawiła się na Wyspach. W listopadzie ubiegłego roku sieć restauracji specjalizująca się w smażonym kurczaku otworzyła swój pierwszy lokal w północno-zachodniej części Liverpoolu, tworząc 100 miejsc pracy i obsługując 116 klientów na powierzchni 325 mkw. - informuje thebusinessdesk.com.

Popeyes z Nowego Orleanu znajduje się na Piccadilly Gardens

Nowa restauracja w Manchesterze ma miejsce dla 67 osób wewnątrz, oraz dodatkowo 32 osoby na zewnątrz, które preferują posiłki na świeżym powietrzu. W menu będą dostępne takie klasyki jak kanapka z charakterystycznym, marynowanym przez 12 godzin kurczakiem, oryginalne południowe herbatniki i sos.

Z radością informujemy, że jeszcze w tym roku w Manchesterze zostanie otwarta nowa restauracja Popeyes. Od momentu naszego debiutu w Wielkiej Brytanii, miasto to było dla nas kluczową lokalizacją, dlatego nie możemy się doczekać przeniesienia ducha Nowego Orleanu na Piccadilly Gardens. Nasze ostatnie otwarcia były nie tylko jednymi z największych dla Popeyes w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie - powiedział Tom Crowley, dyrektor generalny Popeyes w Wielkiej Brytanii, cytowany przez manchestereveningnews.co.uk.

W Polsce popularne są kurczaki, natomiast na Wyspach często spożywa się kiełbasę i jajka z bekonem

Poza kanapkami, wrapami, kurczakiem z Luizjany, delikatnymi kurczakami i pikantnymi skrzydełkami, Popeye's jest znany również z różnych dodatków, takich jak makaron z serem, sos cajun i oryginalne herbatniki. W menu znajdują się również koktajle mleczne o smakach waniliowym, czekoladowym i mokka, które są specjalnościami marek takich jak Oreo, Lotus Biscoff oraz sernik truskawkowy.

W sieci w Manchesterze będzie dostępne także nowe menu śniadaniowe, w którym znajdzie się Big Breakfast Roll składający się z pasztecika z kiełbasą, jajkiem, bekonem i amerykańskim serem w miękkiej bułce. Oprócz tego będzie można wybierać spośród różnych babeczek z kiełbasą, bekonem, jajkiem i serem, cajun placków ziemniaczanych oraz słynnych ciasteczek z maślanki z Luizjany, podawanych z cukrem cynamonowym lub nutellą.

Przed premierą fani kurczaków mają również szansę wygrać słynną kanapkę z kurczakiem, rejestrując się przez stronę internetową Popeyes w Wielkiej Brytanii.

Oferta ślubna w Popeyes dla nowożeńców

Popeyes postanowiło dołączyć do McDonald's i w sierpniu tego roku wprowadziło usługę cateringową na wesela w Wielkiej Brytanii. Ich oferta weselna nosi nazwę "Skrzydełka i pierścionki". W ramach pakietu ślubnego oferowane są gorące skrzydełka, południowe ciastka oraz inne produkty dostępne na zamówienie.

W celu promocji nowego pakietu, sieć wprowadziła konkurs, w którym jedna para może zorganizować wesele w Popeyes dla 150 gości. Dodatkowo, zwycięzcy otrzymają bonus w postaci darmowych kanapek z kurczakiem przez cały rok.